DESKI KRZYWOLINIOWEDESKI KRZYWOLINIOWE

Udostępnij wpis

Comment (1)

 • tadeusz Reply

  DESKI KRZYWOLINIOWE
  Deski krzywoliniowe swoim kształtem odbiegają od klasycznych desek podłogowych a ich boki nawiązują do naturalnych krzywizn wynikających z natury drewna. Również powierzchnia może być tak wykończona, aby podkreślić i uwypuklić naturalność usłojenia, jego gęstość jak i podatność na zmianę odcieni wynikających naturalnego starzenia drewna.
  Deski są wykonane w układzie dwuwarstwowym, gdzie lico wykonane jest z drewna dębowego w jak najbardziej naturalnej klasie, grubości 4 mm, co wystarcza na kilka renowacji podłogi przy zastosowaniu szlifowania, natomiast w przypadku olejowania penetracyjnego i przy konsekwentnej dbałości o powierzchnię, nie zachodzi potrzeba jej szlifowania przez cały okres jej życia. Jest to bardzo istotne, ponieważ drewno dębowe posiada cechę naturalnego starzenia, czego nie można podrobić w żaden sposób.
  Deski są wykonane w klasie wodoodpornej, co oznacza, że w przypadku zamoczenia wodą, spoiny nie ulegają degradacji – nie rozwarstwiają się.
  Deski łączone są klasyczny sposób na własne pióro-wpust. Część licowa ma załamane krawędzie, co podkreśla oryginalny kształt desek. Deski są przeznaczone na ogrzewanie i chłodzenie podłogowe.
  Wykończenie powierzchni stosownie do potrzeb klienta. Wersja standardowa polega na szlifowaniu, kilkukrotnym szczotkowaniu, do czasu uzyskania pożądanej faktury powierzchni. Następnie deska poddawana jest obróbce cieplno-chemicznej dla przygotowania strefy przypowierzchniowej do nadania odpowiedniej barwy z odpornością na zarysowania odkrywające surowe, jaśniejsze drewno. Kolejne czynności to kilkukrotne olejowanie do czasu pełnego nasycenia przypowierzchniowej struktury drewna. Powyższe czynności należy traktować jako produkcyjne i wykonywane w zakładzie. Po zamontowaniu desek wystarczy tylko pielęgnacja dla uzyskania pełnej estetyki podłogi.
  Każda podłoga jest projektowana indywidualnie i w każdej podłodze nie ma dwóch jednakowych desek. Przed rozpoczęciem prac produkcyjnych niezbędny jest obmiar rzeczywistej powierzchni podłogi. Wszystkie deski podczas produkcji są specyfikowane a ich montaż musi być ściśle związany z projektem.
  Aktualnie bazujemy na deskach dwuwarstwowych grubości 16 mm z 4 mm licem dębowym, na sklejce liściastej w układzie wodoodpornym. Bazowa szerokość desek to 260 mm a długość 2200 mm. Elementy krótsze muszą wystąpić przy zakończeniach podłogi oraz mogą wystąpić w części wewnętrznej, o ile zakłada to projekt. Deski układane są pokładowo w nieuporządkowanym, lub na życzenie klienta, w uporządkowanym układem połączeń czołowych.
  Tadeusz Woźniak – projektant i producent desek krzywoliniowych, właściciel Zakładu Parkiet Komplex w Mławie

  2 maja 2021 at 17:41

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.